Gastehaus Olympia Reitanlage Munchen-Riem Bed and Breakfast

  • Gratis Wi-Fi på offentliga platser

Gastehaus Olympia Reitanlage Munchen-Riem Bed and Breakfast ligger ungefär 25 minuters promenad från Neue Messe München & ICM och 7 km från St Petrus-kyrkan.

De erbjuder badrum utrustade med en separat toalett och en dusch samt badlakan och handdukar.

Restaurangen Saigon Viet-Thai Restaurant und Biergarten är också belägen ungefär 12 minuters promenad från Gastehaus Olympia Reitanlage Munchen-Riem Bed and Breakfast.

Kulturella sevärdheter i området är Schackgalleriet (6 km) och Bayerska Nationalmuseet (8 km). Du hittar Frauenkirche München 9 km från detta hotell. Busshållplatsen Tierheim är belägen i närheten av hotellet.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Gastehaus Olympia Reitanlage Munchen-Riem Bed and Breakfast
Daglfing Bed & Breakfast
Mobilpris

Daglfing Bed & Breakfast

8.6
Fantastiskt 189 recensioner
1 km från boendet
USD 78 USD 70
per natt
Jay Bird House
Mobilpris

Jay Bird House

10
Exceptionellt 1 recension
2.7 km från boendet
USD 91 USD 82
per natt
Am Friedensengel - Privat
Mobilpris

Am Friedensengel - Privat

5.0
Okej 0 recensioner
4.8 km från boendet
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Munchens flygplats
    50 km

    Tågstationer

    Train Station Munich East
    4,9 km

    Faciliteter

    Internet

    • Gratis Wi-Fi på offentliga platser

    Parkering

    • Parkering

    I badrummet

    • Gratis toalettartiklar

    Utrustning

    • LCD-TV

    Design

    • Parkettgolv

    Viktig information

    Incheckning: från 12:00
    Utcheckning: senast 10:00
    • Information om extrasängar
    • Det tillhandahålls inga extrasängar i ett rum.
    Vanliga frågor
    • Ligger Gastehaus Olympia Reitanlage Munchen-Riem Bed and Breakfast nära flygplatsen?
      Gastehaus Olympia Reitanlage Munchen-Riem Bed and Breakfast ligger 32 minuters bilresa från flygplatsen Munchens.
    • Har rummen på Gastehaus Olympia Reitanlage Munchen-Riem Bed and Breakfast en arbetsplats?
      Några rum på Gastehaus Olympia Reitanlage Munchen-Riem Bed and Breakfast har skrivbord.
    • Är Gastehaus Olympia Reitanlage Munchen-Riem Bed and Breakfast husdjursvänligt?
      Ja, husdjur är vanligtvis tillåtna på Gastehaus Olympia Reitanlage Munchen-Riem Bed and Breakfast, men det är alltid bäst att ringa i förväg för bekräftelse.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Munchens flygplats
    50 km

    Tågstationer

    Train Station Munich East
    4,9 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Gastehaus Olympia Reitanlage Munchen-Riem Bed and Breakfast

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng